Zpět do obchodu

Registrace

1. dopis zákaznicím (říjen 2021)

Milé švadlenky,

s nových e-shopem jsem se rozhodla realizovat i další se svých nápadů – dopis mým milým zákaznicím, který bude každý měsíc jiný a přiložím ho ke každé objednávce. Tento dopis je tedy mým i vašim prvním. Svým nákupem jste podpořily provoz mého malého projektu a jeho inovace. Za což vám ještě jednou ze srdce děkuji!

Fotografie všech mých aktualit a zajímavostí můžete sledovat na mých sociálních sítích. Odkazy na ně najdete na mém webu. V dopisech bych chtěla psát o mém projektu, jak vznikal a co zajímavého se za ty roky událo nebo naopak chystá. Stejně tak mám pro vás nachystané různé tipy, které mi pomáhají v lepší organizaci práce a třeba pomohou i vám. Dopisy zákaznicím budu postupně vkládat i na web do Blogu.

Připraveny? Začínáme! Já sama jsem s šitím začala někdy ve 12 letech na domácím šicím stroji. Na šití jsem mohla použít pouze to, co bylo po ruce, třeba stará prostěradla nebo ubrousky. Po prvním "zaškolení“ od mojí mamky už jsem šila sama, metodou pokus omyl. To samé bych doporučila i vám. Vezměte třeba starší utěrku, procvičte si na ní různé stehy, ať víte, jak který vypadá a zároveň zakryjete případné flíčky. Potom z ní ušijte parádní tašku nebo pytlík na boty.

A víte, kolik parády uděláte z jedné pánské vyřazené košile? Přední část s knoflíky využijete na zadní stranu polštářku a máte rovnou vyřešené i zapínání. Přední část můžete zpevnit vatelínem, přidat i různé kousky látek, co máte doma a rovnou si vyzkoušet jednoduchý patchwork. V červnu a září tohoto roku jsem vzala svůj šicí stroj, hromadu košil a vyrazila za vámi na Maker Faire – festival kutilů (Plzeň a Praha) a vy jste si šití mohly vyzkoušet. Fotky, jak se šití povedlo jsou na mém FB i Instagramu.

Ještě se vrátím k počátkům mého projektu… Po mnoha letech jsem se k šití vrátila. Postavili jsme si chatu a dostala jsem vlastní šicí stroj, o kterém jsem roky jen snila. V euforii jsem šila po nocích na jídelním stole polštářky, závěsy a ubrusy, zkrátka vše, co bylo na zútulnění chaty potřeba. Časem jsem si koupila i vlastní stůl, abych nemusela vše neustále schovávat a postupně si zařizovala šicí koutek, moji zašívárnu...

Patchwork jsem vždy obdivovala, proto když jsem se dozvěděla, že se bude konat Prague Patchwork Meeting, kde se jednou za rok potkávají všichni milovníci patchworku z celého světa, vypravila jsem se tam. Na místě mi došlo, co patchwork vlastně všechno obnáší, a jak početná komunita ho miluje. Pořídila jsem si tedy základní vybavení. Nakoupila látky a knihy a začala šít z různých kousků sešívané a prošívané polštářky. Ty postupně zaplnili skoro celý náš dům. A obdarovala jsem snad všechny, kdo měli narozeniny, svátek nebo se jim narodilo miminko nebo komu jsem chtěla udělat radost jen tak. Vždy, když se rozhodnu realizovat některý z mých nových polštářových nápadů, si vzpomenu na to, jak syn Filip kdysi dávno říkal spolužákovi Honzovi: "Víš, ona je moje máma taková zvláštní, ona furt šije nějaké polštáře, my už je máme úplně všude..."

Láska k polštářkům mi zůstala dodnes, postupně se snažím přidávat i jiné polotovary k došití, ale polštářky zatím stále převažují. Příště napíšu více o sadě na šití Instantní Patchwork, která předcházela Polštářkům z pytlíku, které můžete najít v mojí současné nabídce, a které budou ve změněné podobě v prodeji snad už v příštím roce. Ráda bych opět měla v nabídce i sady pro úplné začátečnice.

Děkuji Vám za pozornost, snad to bylo pro vás aspoň trochu zajímavé čtení…

Přeji vám krásné a klidné dny,

Zuzana Vávrová – duše projektu

Praha, říjen 2021