Milé zákaznice a švadlenky, z provozních důvodů budu mít během letních prázdnin omezenou možnost odesílat objednávky tak, jak jste zvyklé během roku. Zde na webu bude vždy aktuální datum, kdy budu moct objednávky odesílat. Od 1.7. bude proto i výhodnější dopravné. Poslední objednávky budu tedy odesílat 1.7., potom až 18.7. 2022. Děkuji za pochopení! P.S. Přes léto budu neúnavně pracovat na novinkách tak, abych vám je mohla nabídnout v e-shopu už v září. Vše dávám postupně do Stories, k jejíchž sledování vás tímto srdečně zvu, pokud byste se chtěli těšit spolu se mnou... :-) Zuzana Vávrová - duše tohoto projektu
Zpět do obchodu

Registrace

3. dopis zákaznicím (prosinec 2021)

Milé švadlenky,

v ruce právě držíte již třetí dopis určený vám všem, které jste svým nákupem podpořily provoz mého malého projektu a jeho inovace, za což vám ještě jednou ze srdce děkuji! Dopis je pro každý měsíc nový a průběžně je dávám i na web do Blogu, kdybyste si náhodou chtěli přečíst ty předchozí nebo ty následující... Tentokrát budu psát tematicky o úklidu. Jak a proč uklízím já ve své dílně, co mě inspirovalo a k čemu je to vlastně dobré?

Úklid dílny jako forma produktivní prokrastinace. "Udržuj pořádek v náčiní a nepořádek v materiálech.  Uklízení je tu pro chvíle, kdy jsem zablokovaný či zaseknutý. Uklízení ateliéru je forma produktivní prokrastinace. Vyhýbáme se tak práci jinou prací. Na uklízení je nejlepší to, že zaměstná ruce uvolní mysl, takže se buď a) odblokuji a vyřeším další problém, nebo b) přijdu v tom nepořádku na něco, co vede k další práci. Nejlepším úklidem dílny je objevování. Jak se probírám těmi věcmi, znovu nacházím použitelný materiál. Uklízím ani ne tak proto, abych měl kolem sebe čisto, ale abych přišel do kontaktu s věcmi, na které jsem zapomněl a které teď můžu použít. Uklízení v naději, že dosáhnete dokonalého řádu, je stresující práce. Uklízení bez přehnaných starostí o výsledek může být uklidňující zábavou. Když vás přepadnou pochybnosti, ukliďte si." Píše Austin Kleon v knize Jeď, dál.

Průběžné uklízení látek je teď přirozenou součástí i mé práce a vždy přinese i něco nového pro vás. V roce 2018 jsem Vám začala nabízet zbytky ze zadních stran polštářků. Jednobarevky 25x25 cm jsou trvale velmi oblíbené, vždy, když doplním, barvičky se hned vyprodají. 

V létě 2019 jsem udělala opravdu veliký úklid látek. Rozhodla jsem se projít každý kousek látky a rozhodnout, jak s ním naložím dál. Počítala jsem samozřejmě s tím, že to nebudu mít uklizené dokonale, věděla jsem, že některé látky opět odložím "na potom", ale část jsem se rozhodla po jednom prohlédnout a rozdělit na menší či větší kusy. Tady by se hodilo poznamenat, že do flow se můžete i prožehlit, protože pro mě to byly úplné lázně... Malé odřezky látek jsem se rozhodla prodávat na váhu za pár korun (10 dkg za 10 korun) v pytlíku. Odtud název Zajíc v pytlíku. Opět se po nich vždy zapráší. Je nás hodně, co už nechceme tolik utrácet za stále nové a nové látky, zároveň nás ale nové vzory inspirují. No, a protože doma pijeme sypaný čaj z plechovek a stále nějaké prázdné máme, můžete teď občas v nabídce najít Zajíce v plechovce (10 dkg zbytků látek za 20,-). Váženo samozřejmě bez plechovky.

Další velká čistka v dílně proběhla v roce 2020 v průběhu jarní karantény. Chtěla jsem realizovat nápad s Furoshiki šátky, tuto metodu jsem předtím moc neznala. Najednou jsem viděla originální nápad a uplatnění pro velké kusy látek. Pokud mi zbyly menší kousky, nařezala jsem je na rozměr 25x25 cm a to jsou nyní velmi oblíbené Různobarevky. Nikdy nevíte, jaké vzory tam budou, víte jen, že každý z 10 kousků v sadě bude jiný. Přišlo mi to dost troufalé, ale kombinace dobré ceny a originálního nápadu udělala z Různobarevek velmi oblíbený produkt, a protože mé zásoby větších zbytků látek jsou omezené a doplňuji je postupně, bývá taky často nedostupný. Jednobarevky a Různobarevky můžete pořídit i v menší velikosti 15x15 cm.

Další projekt z kategorie odložená látka „na potom“ je vánoční limitovaná nabídka malých Bento bags, kdy jsem použila náš vyřazený vánoční ubrus a zkombinovala s novými látkami. Vznikla tak krásná záležitost, veliká akorát tak na hrnek Plecháč. A ani není moc drahá. Při úklidu jsem taky objevila hodně starou věc – ubrus z vlastnoručně potištěného modrotisku, který jsem si vyrobila před více než 15 lety na kurzu. Protože jsem ho nakonec nikdy nepoužívala, je látka velmi zachovalá a už je taky rozřezaná do Různobarevek, tak třeba ho budete mít právě vy ve vaší sadě. Hlavně mi ale připomněl, jak je modrotisková výroba krásná a že chci mít v nabídce pro rok 2022 pár výrobků nebo i šicích polotovarů právě z něho. Vše mám již doma, nápady posbírané, stačí pouze začít… Držte mi palce, aby to klaplo a my jsme se mohly společně těšit z dalšího nápadu, který vznikl právě díky úklidu…

Děkuji Vám za pozornost. Přeji vám krásné a klidné adventní dny a hlavně nám všem pevné zdraví!

 

Zuzana Vávrová – duše projektu                                                                                 Praha, prosinec 2021

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení