Dotazy a připomínky, se kterými jsem se po dobu své instantní cesty setkala... Moc Vám za ně děkuji!

Osobní předání. Ano nebo ne? Milí zákazníci, vše je samozřejmě o domluvě... :-) Když to půjde, proč ne, ráda se s vámi potkám a sadu osobně předám. Šumperk nebo Praha 9. Ale někdy to třeba nepůjde...

Sada byla doručena neporušena, balení je takto dostatečné, jen Česká pošta pro mě není ideální a spolehlivý doručovatel, raději bych volila jiné dodání. Chápu, ale zároveň musím napsat, že mně se zatím ztratila jen jedna "instantní" zásilka a protože byla pojištěná, vše bylo vyřízeno rychle a naštěstí i zákaznice měla pochopení. Moje webová šablona bohužel externí řešení neumožňuje, zatím to tedy řešit nebudu... 

Nicméně pro fanoušky např. Zásilkovny mám dobrou zprávu. Můžeme použít jejich službu Mezi Námi. Stačí se pouze domluvit, jaké výdejní místo v místě vašeho bydliště je vaše oblíbená, já to zadám v aplikaci a zásilku vám pošlu.

Jaké prosím používáte nitě?  Pokud si objednáte sadu i se šitíčkem, tak použijte na ušití vašeho polštářku niť, která je součástí. Niť Vám bude určitě stačit. Na další šití už je ale lepší niť s větším návinem. Dobré nitě v základních barvách má IKEA. Různé barevné varianty a i velikosti má značka Gütermann. Tu mám taky ráda a dá se koupit v běžné galanterii.

Jaké číslo jehly do šicího stroje mám na šití polštářku použít? Já mám ve stroji číslo jehly 9O a používám ji skoro na vše...

Jakou výplň do polštářků používáte?  40x40 cm. Ze začátku jsem používala výplně z Jysku, pak jsem ale v IKEA objevila výplň, která z polštářku udělá regulérního plyšáka a už kupuji jedině tam... :-)

Bohužel se mi nepovedlo zjistit, zda jdou vybrat k sobě konkrétní látky nebo pouze tématické okruhy a zbytek je překvapením? 
Primárně si kupujete vždy vzor podle názvu, např. vzor kosmo na obrázku a dostanete vždy kombinaci látek podle fotky. Je možné si nakombinovat látky podle svého, pokud je budu mít a to je sada na přání a domlouvá se vždy dopředu. Toto je použitelné hlavně u jednobarevných látek a různých jejich kombinací.

Jediné co jsme nepochopili byl čtvereček látky již prošitý vyztužený, jakože kam s ním, na co to je, i jsme to konzultovali se "švadlenou" a taky nevěděla. Součástí sady je vždy i malý ušitý dárek, buď je to podložka pod hrnek neboli podšálkovník a je to čtvereček prošitý a vyztužený :-) nebo je to třeba korálek s barevnou šňůrkou na krk. Zkrátka, co mám právě po ruce. Přiznám se, že mi dost dlouho trvalo než mi došlo, co jsem to proboha do té sady přibalila za prošitý kousek... :-)

Možná textová část, která popisuje jak ušít zadní díl polštářku, by (pro úplné začátečníky) chtěla přepsat - rozepsat. K zadní straně polštářku bylo připomínek zatím asi nejvíc,  i přesto, že zvolený způsob je nejjednodušší možný a proto jsem se rozhodla k tomu napsat blog a vše ještě podrobněji vysvětlit.

Polštářek jsem šila na stroji, nedovedu si představit, že bych šila v ruce. Přiznám se, že já jsem taky nikdy nešila ručně a už vůbec ne polštářky, ale vyzkoušet si ručně ušít polštářek přirozeně vyplynulo, když jsem začala sadu prodávat a říkat lidem, že to určitě jde i ručně, vždyť patchworkové deky se taky přece šily ručně. Chtěla jsem vědět, jak mě samotné to půjde a jak dlouho to bude trvat. Jde to i ručně! A za jeden den... Přirozeně jsem se dopracovala k tomu, že jsem začala šití i kombinovat, sešít na stroji, prošít bavlnkou perlovkou ručně minimalisty a zjistila jsem, že někdy je fajn šít ve společnosti bez zvuku šicího stroje... :-) Nebo si vzít třeba i šití na dovolenou.

Možná bych do KPZ (šitíčko) přidala i  kousek křídy na látku pro vyznačení středového čtverce. Šablonku na vyznačení středového čtverce, která je součástí sady (je v KPZ) stačí jednoduše ke středu jen přišpendlit (špendlíky jsou součástí šitíčka) a začít prošívat okolo, potom už můžeme  šablonku oddělat a pokračovat podle již ušitých čar tak, jak je uvedeno v návodu. :-)


Pokud máte jakékoliv  jiné dotazy nebo připomínky, tak mě prosím neváhejte kontaktovat! :-)


0

 .