Zpět do obchodu

Registrace

Novinky

Můj příběh

Patchwork jsem vždy obdivovala, proto když jsem se dozvěděla, že se bude konat Prague Patchwork Meeting, kde se jednou za rok potkávají všichni milovníci patchworku, vypravila jsem se tam. Na místě mi došlo, co patchwork vlastně všechno obnáší, a jak početná komunita ho miluje. Pořídila jsem si tedy základní vybavení. Nakoupila látky a knihy a začala šít z různých kousků sešívané a prošívané polštářky. Ty postupně zaplnili skoro celý náš dům. A obdarovala jsem snad všechny, kdo měli narozeniny, svátek nebo se jim narodilo miminko nebo komu jsem chtěla udělat radost jen tak. Vždy, když se rozhodnu realizovat některý z mých nových polštářových nápadů, si vzpomenu na to, jak syn Filip kdysi dávno říkal spolužákovi Honzovi: "Víš, ona je moje máma taková zvláštní, ona furt šije nějaké polštáře, my už je máme úplně všude..." :-) 

Sada na šití Instantní Patchwork vznikla v roce 2015 právě proto, abyste taky mohli šít a mít radost. Abyste si nemuseli hned kupovat všechny ty složité a drahé pomůcky, pracně vybírat látky, které k sobě ladí, počítat kolik přesně jaké látky budete potřebovat, když vlastně ještě nevíte, zda Vás to bude vůbec bavit. Abyste měli po ruce „něco“ pro případ nouze, když chcete narychlo vyrobit osobní dárek nebo sami sobě pro radost. Abyste si mohli šít v klidu doma ve svém tempu a vyzkoušet si základy této stále moderní techniky. A hlavně, abyste taky mohli zažít tu radost, když se vám to nakonec povede. 

Ano, i já jsem nakonec dosáhla mety každé nadšené patchworkářky a ušila deky pro své tři miláčky a tím jsem prozatím s patchworkem skončila. Ještě ale dlužím deku sama sobě... :-)

Mých projektem žije od začátku celá moje rodina. Manžel mi dokonce maloval "šicí detaily" do původních návodů a celkově mě hodně podporuje. I děti to okomentovali po svém... :-) "Mami, máš to teda moc pěkný, to jako jo, ale kdo by si to kupoval, když teď už jsou všichni tak líní, že si to raději koupí hotové..."  (Filip) "Kdo si šije, nezlobí, ale naše máma zlobí, říká táta..."  (Tomáš) :-)

Na závěr bych chtěla dodat, že si ráda dělám věci po svém a hlavně ve svém tempu, že už se v nakupování nových látek krotím a šicí stroj mám klasický, v tom jsem konzerva... :-) I když je taky pravda, že kvůli tomuto projektu už já sama na své šití pro radost nemám tolik času. To není povzdech, spíš jen konstatování, protože mě tento projekt opravdu velmi naplňuje a baví.

Velmi mě těší i podpora širší rodiny, kamarádů a známých - švadlenek i nešvadlenek, kteří  si polštářek nebo sadu koupili anebo se do projektu aktivně zapojili a šití si vyzkoušeli. 

Dnes, sedm let (r. 2022) od začátku otevření mého e-shopu, když už můj projekt není jen o sadě na šití a název Instantní Patchwork už tolik nepoužívám, můžu s velikou radostí konstatovat, že to celé mělo a stále má smysl. Na závěr bych chtěla moc poděkovat všem zákazníkům a fanouškům, že jsou na této mojí cestě se mnou a že se můžeme vzájemně učit... :-)

- Zuzana Vávrová -

Jsem v semifinále soutěže Žena roku 2023!

Redakce časopisu Žena a život mě vybrala mezi semifinalistky 10. ročníku ankety Žena roku v kategorii Splněný sen! 

Moje vizitka - Zuzana vždy ráda šila, k tomu, aby si založila vlastní e-shop s šicími potřebami však sbírala odvahu hodně dlouho. Svého snu se ale nevzdala a vybudoval krásný e-shop Po otevření šijte, který se stále rozrůstá. Motivuje další ženy, aby trávily volný čas šitím. Má obrovskou fantazii a skvělé nápady, což je vidět na produktech, které vytváří a nabízí. Okruh žen, které nacházejí relax a uspokojení ve smysluplné činnosti, se díky ní neustále rozrůstá.

Z nominace i výběru do semifinále mám obrovskou radost, už to je pro mě splněný sen! :-)

Budu moc ráda pokud si uděláte čas a dáte mi i vy svůj hlas.

Hlasování startuje 4. července na stránkách Hlasovaní | Žena roku 2023 (jenprozeny.cz) a potrvá až do 31. srpna. Z jedné mailové adresy je možné hlasovat jednou za 24 hodin.

Velice vám děkuji!!!

2 položek celkem