"DOPRAVA ZDARMA" Milé zákaznice a švadlenky, z provozních důvodů budu mít během letních prázdnin omezenou možnost odesílat objednávky tak, jak jste zvyklé během roku. Termíny, kdy budu moct zásilky odesílat budu postupně aktualizovat. Nejbližší termíny pro odesílání balíčků jsou 15.-17.8. 2022. Potom až 1.9. a to už bude opět doprava normálně zpoplatněna. :-) Děkuji za pochopení! P.S. Z tohoto důvodu budete mít dopravu zdarma. Přes léto budu pracovat na novinkách tak, abych vám je mohla nabídnout v e-shopu už v září. Vše dávám postupně do Stories, k jejíchž sledování vás tímto srdečně zvu, pokud byste se chtěli těšit spolu se mnou... :-) Zuzana Vávrová - duše tohoto projektu
Zpět do obchodu

Registrace

Údržba šicího stroje

Kdo maže, ten šije. Kdo čistí, šití si jistí! :-)

Když jsem minulý rok s paní ilustrátorkou připravovala podklady pro komiksové příběhy pro švadlenky, tak tam původně tato pohlednice nebyla. Měla jsem za to, že stroj čistíme všechny a i když to odkládáme, co nejvíc to jde, tak nás stroj stejně donutí, když začne stávkovat. Po víkendu na festivalu kutilů v Plzni (Maker Faire) kam jsem vzala šicí stroj a vy jste si mohly ušít polštářek z vyřazených košil, jsem zjistila, že pravidelné čištění šicího stroje vůbec běžné není...

Proto jsem poprosila paní ilustrátorku (která sama šije a přiznala se, že taky moc nečistí... :-)), aby tam přidala i tento příběh. Činnost, která zabere více času, proto jí tak často odkládáme, je pravidelné čištění šicího stroje. Je to ale nutnost. Po každých cca 8 hod šicí stroj vyčistěte a promažte olejem. Po každých cca 40 hod šití vyměňte i jehlu, byť si myslíte, že je ostrá. Pozor si dejte i na niť, může být pro velikost jehly nevhodná. Pozornost si zaslouží i žehlička a žehlící prkno. A hlavně... Nezapomínejte taky na sebe a sezení u stroje kompenzujte třeba chůzí. :-)

Na dalších akcích (Maker Faire v Praze a Tvořivá Olomouc) a i na svých sociálních sítích jsem čištění stroje zdůrazňovala víc a víc a z vašich reakcí vím, že to mělo smysl a hlavně jsem díky tomu i zjistila, že nejen nechuť do čištění, ale i strach stroj rozebrat vám brání v tom to udělat... Proto mě napadlo i o tomto natočit video (opět s mým synem Filipem). 

Budu ráda, když se na něj podíváte a dáte nám vědět, zda vám pomohlo odbourat strach a nechuť! :-)

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení